جلد 28، شماره 10 - ( 10-1400 )                   جلد 28 شماره 10 صفحات 119-112 | برگشت به فهرست نسخه ها

Ethics code: IR.IAU.SARI.REC.1401.174

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Samiei R. The Relationship between Involvement in Work and Citizenship Behavior at the Individual and Organizational Levels and the Moderating Role of Work Autonomy. RJMS 2021; 28 (10) :112-119
URL: http://rjms.iums.ac.ir/article-1-8276-fa.html
سمیعی روح الله. رابطه بین درگیر شدن در کار و رفتار شهروندی در سطح فردی و سازمانی و نقش تعدیلی استقلال کاری. مجله علوم پزشکی رازی. 1400; 28 (10) :112-119

URL: http://rjms.iums.ac.ir/article-1-8276-fa.html


گروه مدیریت، واحد علی آبادکتول دانشگاه آزاد اسلامی، علی آبادکتول، ایران ، r-samiei@aliabadiau.ac.ir
چکیده:   (161 مشاهده)
زمینه و هدف: وجود استقلال کاری در فعالیت­های روزمره افراد نقش اثرگذاری بر رفتار شهروندی افراد جامعه دارد؛ لذا هدف این مطالعه بررسی رابطه بین درگیر شدن در کار و رفتار شهروندی در سطح فردی و سازمانی و نقش تعدیلی استقلال کاری بود.
روش کار: روش تحقیق از نظر گردآوری داده­ها از نوع توصیفی، پیمایشی بود. جامعه آماری شامل کلیه کارکنان واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول به تعداد 130 نفر بودند که از این تعداد بر اساس جدول کرجسی و مورگان، 97 نفر با استفاده از روش تصادفی ساده انتخاب شده‌اند. جهت جمع آوری داده­ها از ابزار پرسشنامه استاندارد استفاده شد. همچنین جهت تجزیه و تحلیل داده­ها از آمار توصیفی و جهت بررسی فرضیه­ها از روش مدل‌یابی معادلات ساختاری بهره گرفته شد.
یافته‌ها: نتایج نشان داد که روابط مستقیم بین متغیرهای درگیر شدن در کار و رفتار شهروندی سازمانی فردی و سازمانی با ضریب مسیر به ترتیب 712/0 و 751/0 تأیید شد و نیز روابط غیر مستقیم بین درگیر شدن در کار و رفتار شهروندی سازمانی فردی و سازمانی با نقش تعدیلی استقلال کاری با ضریب مسیر به ترتیب 479/0 و 320/0 نیز تأیید گردید.
نتیجه‌گیری: با توجه به نتایج بدست آمده باید اذعان داشت نقش تعدیلی استقلال کاری در رابطه بین درگیر شدن در کار و رفتار شهروندی در سطح فردی و سازمانی تأیید شده است لذا لازم است تا مدیران سازمان­ها به مقوله استقلال کاری و توسعه رفتار شهروندی در سطح فردی و سازمانی توجه نمایند.
متن کامل [PDF 1304 kb]   (53 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: روانشناسی بالینی

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله علوم پزشکی رازی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 CC BY-NC 4.0 | Razi Journal of Medical Sciences

Designed & Developed by : Yektaweb