نسخه زودآیند برای شماره بهمن                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


واحد همدان، دانشگاه آزاد اسلامی ، somayeh.abdi3025@gmail.com
چکیده:   (49 مشاهده)
زمینه و هدف: از آن‌جا که باقی‌مانده سموم شیمیایی در محصولات غذایی برای سلامتی انسان­ ها مخاطره‌آمیز است، این مطالعه با هدف تعیین غلظت باقی­ مانده سموم بنومیل و دیازینون در توت­ فرنگی و ارزیابی مخاطره سلامت ناشی از مصرف این محصول انجام یافت.
روش بررسی: در این مطالعه توصیفی، 30 نمونه توت­ فرنگی کشت‌شده در گلخانه­ از بازار مصرف شهر همدان خریداری و به آزمایشگاه منتقل شد. پس از آماده کردن و هضم نمونه ­ها، غلظت باقی­ مانده سموم بنومیل و دیازینون به روش اسپکتروفتومتری به‌ترتیب در طول موج‌های 400 نانومتر و 245 نانومتر در سه تکرار تعیین شد. از طرفی مخاطره تجمعی باقی‌مانده سموم در توت‌فرنگی مطابق مدل مربوطه ارزیابی شد.
یافته­ ها: غلظت باقی­ مانده سموم در نمونه ­ها (میلی‌گرم در کیلوگرم) برای بنومیل در محدوده 013/0 تا 989/0  و برای دیازیون نیز در محدوده 01/0 تا 416/1 بود. همچنین میانگین غلظت هر دو سم، بیش­تر از رهنمود سازمان بهداشت جهانی و اتحادیه اروپا بود. از طرفی هرچند ارزش شاخص MOET با 51/180، بیان‌گر مخاطره تجمعی باقی‌مانده سموم بنومیل و دیازینون موجود در توت‌فرنگی بود، ولی نتایج محاسبه شاخص مخاطره سلامت نشان داد که بر اساس سرانه مصرف کنونی، باقی‌مانده سموم برای مصرف‌کنندگان توت‌فرنگی فاقد مخاطره است.
نتیجه ­گیری: هرچند نتایج نشان داد که مقادیر باقی‌مانده سموم در توت‌فرنگی برای مصرف‌کننده فاقد مخاطره بود، ولی با توجه به استفاده روزافزون از سموم شیمیایی برای تولید محصولات کشاورزی و باغی، برای دستیابی به ایمنی غذایی نسبت به پایش باقی­مانده سموم برای کسب اطلاع از میزان دریافت از طریق رژیم غذایی و اطمینان از عدم مخاطره آن‌ها توصیه می‌شود.
 
 
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: بهداشت عمومی

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA code

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله علوم پزشکی رازی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Razi Journal of Medical Sciences

Designed & Developed by : Yektaweb