جلد 28، شماره 10 - ( 10-1400 )                   جلد 28 شماره 10 صفحات 119-112 | برگشت به فهرست نسخه ها

Ethics code: IR.IAU.SARI.REC.1401.174

XML English Abstract Print


گروه مدیریت، واحد علی آبادکتول دانشگاه آزاد اسلامی، علی آبادکتول، ایران ، r-samiei@aliabadiau.ac.ir
چکیده:   (181 مشاهده)
زمینه و هدف: وجود استقلال کاری در فعالیت­های روزمره افراد نقش اثرگذاری بر رفتار شهروندی افراد جامعه دارد؛ لذا هدف این مطالعه بررسی رابطه بین درگیر شدن در کار و رفتار شهروندی در سطح فردی و سازمانی و نقش تعدیلی استقلال کاری بود.
روش کار: روش تحقیق از نظر گردآوری داده­ها از نوع توصیفی، پیمایشی بود. جامعه آماری شامل کلیه کارکنان واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول به تعداد 130 نفر بودند که از این تعداد بر اساس جدول کرجسی و مورگان، 97 نفر با استفاده از روش تصادفی ساده انتخاب شده‌اند. جهت جمع آوری داده­ها از ابزار پرسشنامه استاندارد استفاده شد. همچنین جهت تجزیه و تحلیل داده­ها از آمار توصیفی و جهت بررسی فرضیه­ها از روش مدل‌یابی معادلات ساختاری بهره گرفته شد.
یافته‌ها: نتایج نشان داد که روابط مستقیم بین متغیرهای درگیر شدن در کار و رفتار شهروندی سازمانی فردی و سازمانی با ضریب مسیر به ترتیب 712/0 و 751/0 تأیید شد و نیز روابط غیر مستقیم بین درگیر شدن در کار و رفتار شهروندی سازمانی فردی و سازمانی با نقش تعدیلی استقلال کاری با ضریب مسیر به ترتیب 479/0 و 320/0 نیز تأیید گردید.
نتیجه‌گیری: با توجه به نتایج بدست آمده باید اذعان داشت نقش تعدیلی استقلال کاری در رابطه بین درگیر شدن در کار و رفتار شهروندی در سطح فردی و سازمانی تأیید شده است لذا لازم است تا مدیران سازمان­ها به مقوله استقلال کاری و توسعه رفتار شهروندی در سطح فردی و سازمانی توجه نمایند.
متن کامل [PDF 1304 kb]   (66 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: روانشناسی بالینی

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.