جلد 30، شماره 6 - ( 6-1402 )                   جلد 30 شماره 6 صفحات 256-248 | برگشت به فهرست نسخه ها

Research code: 01
Ethics code: IR.IAU.SARI.REC.1402.078
Clinical trials code: 01

XML English Abstract Print


استادیار گروه علوم انسانی، دانشکده فنی امام محمدباقر (ع) ساری، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، ساری، ایران ، sinakaram@yahoo.com
چکیده:   (342 مشاهده)
زمینه و هدف: در دانشگاه­های علوم پزشکی به عنوان یکی از شاخه­های نظام سلامت باید خط­مشی­ها به صورت مناسب اجرا شوند؛ بنابراین هدف کلی پژوهش حاضر، طراحی مدل اجرای خط مشی گذاری سلامت نظام اداری با تاکید بر مدیریت تعارض منافع بود.
روش کار: این پژوهش از نظر هدف، کاربردی و از نظر روش، توصیفی از نوع پیمایشی بود. جامعه آماری آن را اعضای هیات علمی دانشگاه­ علوم پزشکی استان مازندران به تعداد 434 نفر تشکیل می­دادند که بر اساس جدول کرجسی و مورگان تعداد 204 نفر با روش نمونه­گیری تصادفی طبقه­ای به عنوان نمونه انتخاب شدند. جهت جمع­آوری داده­ها از پرسش­نامه محقق ساخته با 55 سوال استفاده شد. روایی و پایایی ابزارها مورد تأیید قرار گرفت. جهت تجزیه و تحلیل داده­ها از آزمون معادلات ساختاری استفاده شد.
یافته‌ها: نتایج نشان داد که؛  ابعاد ساختاری و راهبردی در اجرای خط­مشی­گذاری سلامت نظام اداری با تاکید بر مدیریت تعارض منافع در دانشگاه علوم پزشکی مازندران نقش معناداری دارند و بعد راهبردی بیشترین نقش و بعد ساختاری کمترین نقش را در اجرای خط­مشی­گذاری سلامت نظام اداری با تاکید بر مدیریت تعارض منافع دارد. هچنین در بعد ساختاری، مولفه زیرساخت­ها و در بعد راهبردی مولفه فرهنگ­سازی بیشترین نقش را در اجرای خط­مشی­گذاری سلامت نظام اداری با تاکید بر مدیریت تعارض منافع دارند. مدل ارائه شده نیز دارای برازش مناسب می­باشد.
نتیجه‌گیری: به طور کلی می­توان نتیجه گرفت که مفاهیم تعارض منافع و سلامت نظام اداری نسبت بهم مرتبط بوده و ضریب آسیب پذیری مفهوم سلامت اداری در بستر یک موقعیت تعارض منافع فزونی پیدا خواهد نمود.
 
متن کامل [PDF 628 kb]   (15 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: روانشناسی بالینی

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.