جلد 25، شماره 9 - ( آذر 1397 )                   جلد 25 شماره 9 صفحات 93-84 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران، ایران ، shidfar.f@iums.ac.ir
چکیده:   (3623 مشاهده)
زمینه و هدف: درصد افراد سالمند کشور ما رو به رشد است و سالخوردگی با بیماریهای متعدد، ازکارافتادگی و هزینههای درمانی سنگین همراه است. پروتئین چند عملکردی جدید کلوتو نه‌تنها سبب کاهش روند پیری میشود بلکه بر بیماریهای متعدد مرتبط با سنین بالا نیز مؤثر است. این مطالعه با هدف تعیین اثر مکمل ویتامین D بر سطح پلاسمایی کلوتو در سالمندان انجام گردید.
روش کار: این پژوهش به روش کارآزمایی بالینی تصادفی در سالمندان با سطح پلاسمایی ناکافی ویتامین D، ng/ml10-30 به مدت 12 هفته، صورت گرفت. افراد به طور تصادفی به دو گروه دریافت‌کننده هفتهای 1 عدد مکمل ویتامین D (IU50000) و دارونما تقسیم شدند. ویتامین D به روش Chemiluminescence و کلوتو به روش ELISA اندازه‌گیری شدند. آنالیز دادهها توسط نرم‌افزارSPSS  نسخه 22 انجام شد و 05/0 p<به‌عنوان سطح معنیداری در نظر گرفته شد.
یافته‌ها: میانگین سطح ویتامین D بعد از مداخله در گروه دارونما و ویتامین D به ترتیب کاهش و افزایش معنیداری داشت (به ترتیب 001/0>p و 001/0>p) و تغییرات آن بین دو گروه بعد از مداخله نیز دارای تفاوت معنیداری شد (001/0>p). میانگین سطح کلوتو پلاسمایی و تغییرات آن بعد از مداخله بین دو گروه نیز تفاوت معنیداری پیدا کرد (به ترتیب 014/0=p و 001/0>p). در گروه ویتامین D در سطح پروتئین کلوتو بعد از مداخله افزایش معنیداری مشاهده نشد (164/0=p).
نتیجه‌گیری: یافتههای پژوهش حاضر نشان داد، مصرف هفتهای یک عدد مکمل ویتامین D با دوز IU 50000 در سالمندان، باعث ایجاد تفاوت معنیداری در تغییرات کلوتو و ویتامین D بین دو گروه و افزایش معنیدار سطح ویتامین D پلاسمایی در گروه ویتامین D میشود.
واژه‌های کلیدی: ویتامین D، پروتئین کلوتو، سالمند
متن کامل [PDF 1052 kb]   (1418 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: علوم تغذیه

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.